Obecnie medycyna oferuje nam przeróżne specyfiki do dbania o nasze zęby, dziąsła i przez cały czas się ona rozwija coraz bardziej. Specyfiki te mają zarówno nam pomóc w zachowaniu zdrowia, jak i zapobiegać różnego rodzaju chorób dziąseł. W obecnych czasach, jakich żyjemy rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór past do zębów, które są dostępne w drogeriach, sklepach czy w aptekach, dlatego na pewno każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich wymagań, potrzeb. Najważniejsze jest, aby wybrać pastę, która można będzie stosować codziennie. Oferta wyboru past do zębów jest tak szeroka, każda z nich zapewnia odpowiednią ochronę jamy ustnej, a jeszcze wybierając pastę do zębów ze specjalnym znakiem Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego nie można dokonać nieprawidłowego wyboru.

Pasty do zębów – specjalne właściwości?

Pasty do zębów oprócz zapewnienia czystych zębów, mają również inne specjalne właściwości. Niektóre takie pasty do zębów zawierają między innymi: różnorodne środki przeciwdrobnoustrojowe. Pasty do zębów zawierają również zawierają fluorek cyny ( II), środki antybakteryjne, które to wykazują działania przeciw próchnicze, jaki i ma korzystny wpływ na zniwelowanie nadwrażliwości zębów. Dostępne są również pasty do zębów, które mają za zadanie kontrolowanie odkładania się kamienia nazębnego. Mają one w składzie przeważnie pirofosforan sodu, który to właśnie zapobiega odkładaniu się kamienia na zębach albo heksametafosforan sodu, który jeszcze lepiej hamuje odkładaniu się kamienia jak i również powstawaniu przebarwień na zębach powyżej linii dziąseł.

Producenci past do zębów oferują nam również pasty, które to mają za zadanie wybielać nasze zęby.

Pasty takie zawierają różnego rodzaju składniki chemiczne jak i ścierne, które to sprzyjają zniwelowaniu jak i też zapobiegają powstawaniu przebarwień na zębach. Korzystanie regularnie z takich past może zmniejszyć ilość przebarwień, co efektem będzie, że nasze zęby będą bardziej bielsze. Dlatego warto przed wyborem odpowiedniej pasty do zębów, odpowiednio się zastanowić nas wyborem, aby podjąć jak najlepszą decyzję. Gdyż każda pasta do zębów ma inne zastosowanie, jak i ma inne przeznaczenie, ponieważ dla dziecka będzie ona inna, a dla osoby dorosłej tez będzie inna, gdyż różnie ich przede wszystkim składniki pasty. Pasty  do zębów przeznaczone dla dzieci posiadają różne smaki, aby zachęcić dzieci do mycia, także można spotkać pasty o smaku na przykład truskawki, brzoskwini, coca coli, czy tez wiele innych. W ostatnich czasach duże zainteresowanie wzbudzają pasty dla osób, które palą papierosy. Pasty takie zawierają substancje wybielające, chroniące przed przebarwieniami, oraz mają dodatkowo w swoim składzie substancje, które wspomagają usuwanie przykrego zapachy tytoniu. Dostępne są również pasty dla osób, które to mają problemy z dziąsłami jak i też mają nadwrażliwość zębów. Takie pasty do zębów są bardzo pomocne, gdyż wpływają na pozbycie się tych uciążliwości, zarówno też pozwalają na wzmocnienie zębów jak i ochronę dziąseł przed różnymi zarazkami jak i chorobami.