Efekt perłowo – białych zębów jest w obecnych czasach ceniony nie tylko przez celebrytów, ale przez wszystkich ludzi, którym zależy na efektownym wizerunku własnej osoby. Przeglądając się w lustrze w pięknej kreacji można być zadowolonym z ładnego wyglądu, ale jeżeli uśmiech zaburza osobisty urok ze względu na przebarwione zęby, początkowa radość przeradza się we frustrację.

W takiej sytuacji duża część społeczeństwa udaje się do stomatologa, aby rozwiązać palący problem i cieszyć się higienicznym i zdrowym uzębieniem, które nada im wyjątkowego uroku.

Jak można osiągnąć piękne białe zęby?

Karię można robić nie tylko na ekranie i w polityce, ale również w swoim małym biznesie, dlatego wielu ludzi pragnących odnieść sukces osobisty decyduje się na wybielanie zębów. O białym i kompletnym uzębieniu myśli wiele osób bez względu na zajmowane stanowisko, po prostu chcą wyglądać estetycznie. Różnice dotyczą przede wszystkim sposobu przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów, rozbieżność w cenie powoduje, że jedni używają past wybielających a inni poddają się zabiegom kosmetycznym w gabinecie stomatologicznym. Medycyna estetyczna święci teraz trumfy, ponieważ coraz więcej ludzi dąży do uzyskania optymalnego wyglądu swoich zębów.

Nawet staranne mycie zębów nie zapewnia pięknej bieli, na rynku można nabyć specjalne pasty, które mają za zadanie wybielanie, ale osiągany efekt nie daje pełnego zadowolenia. Jest to jednak droga w dobrym kierunku, ponieważ takie produkty pozwalają usunąć płytkę nazębną i przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Szczotkowane zębów pastą wybielającą może zahamować tworzenie się stanów zapalnych dziąseł, którego skutki prowadzą do paradontozy, więc można mówić o znaczeniu tych produktów dla ładniejszego uśmiechu.

Stomatolog na pewno zaleci płukanie jamy ustnej profesjonalnymi płynami ze środkiem wybielającym, który dotrze tam gdzie nie dotarła szczoteczka do zębów. Podstawowym zaleceniem jest unikanie preparatów zawierających alkohol, ponieważ prowadzi to do wysuszenia jamy ustnej, czego konsekwencją jest nieprzyjemny zapach z ust.

Wybielaczem, który przynosi najlepsze efekty jest nadtlenek wodoru, produkty jego rozkładu, czyli rodniki i hydroksyl, obejmują aktywny składnik wybielający, który działa utleniająco na barwniki w zębie, powodując podział i eliminację tych barwników. Trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest właściwa opieka stomatologiczna. Ponadto nici dentystyczne i szczoteczki międzyzębowe są również przydatne w procesie osiągnięcia ładniejszych zębów. Jednak wewnętrzne przebarwienia zębów mogą być usunięte tylko przez wybielenie w gabinecie stomatologicznym.

Procedury stomatologiczne pozwalające uzyskać efekt białych zębów

Niezależnie od tego, czy wybielanie zębów jest przeprowadzane w domu, czy tradycyjne wybielanie zębów u dentysty, wszystkie metody, dzięki którym zęby stają się jaśniejsze, działają na tej samej zasadzie. Środkiem wybielającym jest nadtlenek wodoru, jeśli wejdzie on w kontakt z substancją zęba, cząsteczki barwnika są rozkładane i rozpuszczają się w szkliwie. W rezultacie pigmenty barwne tracą efekt kolorystyczny, a bielona cząsteczka wydaje się biała. Im wyższe stężenie nadtlenku wodoru, tym bielsze zęby.

Podstawową zasadą jest upewnienie się, że zęby i dziąsła są zdrowe. Stomatolodzy nie zalecają stosowania past wybielających zęby, ponieważ najczęściej zawierają one cząstki ścierne, które czyszcząc zęby mogą również uszkodzić szkliwo.

W przypadku, gdy wymienione sposoby nie przynoszą spodziewanych rezultatów w postaci perłowych zębów, pozostaje profesjonale wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Specjalista używa nadtlenku azotu, ale o wyższym stężeniu niż posiadają dostępne pasty wybielające. Ponadto stomatolog wykorzystuje światło ultrafioletowe do aktywowania składników w substancji wybielającej przyspieszając w ten sposób cykl wybielania.

Efekt wybielania zębów jest długotrwały i zadowalający, dlatego każdy może cieszyć się białym uśmiechem. Atrakcyjny wygląd jest wizytówką każdego człowieka, obecne społeczeństwo ma tego pełną świadomość i dlatego nie trzeba być gwiazdą, aby stać się szczęśliwym posiadaczem pięknych białych zębów. Nie tylko kobiety, ale również mężczyźni lubią wyglądać na zadbanych i przyciągać spojrzenia innych ludzi. Aby codziennie wyglądać interesująco i powabnie oraz mieć większą pewność siebie warto zadbać o skutecznie wybielanie zębów i z zadowoleniem spoglądać w lustro.

Źródło: StyleWhite.pl – Paski Wybielające Zęby