Endermologia to intensywny masaż, który wykorzystuje technikę podciśnienia. Jego głównym celem jest polepszenie wyglądu całego ciała, poprzez wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki, redukcję cellulitu, różnego rodzaju blizn czy zmarszczek oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Bezinwazyjność oraz skuteczność zabiegu sprawia, że staje się on coraz bardziej popularny.

Endermologia – na czym polega zabieg?

Na rynku dostępne są różne urządzenia do przeprowadzenia wspomnianego zabiegu, jednak zasada ich działania jest podobna. Generalnie są one wyposażone w rolki wałkujące skórę w różnych kierunkach oraz specjalną głowicę, która zasysa podciśnieniowo tkankę tłuszczową, jednocześnie ją rozbijając. Praca maszyny jest regulowana elektronicznie. Endermologia może być stosowana na różnych obszarach ciała, mi.in. poprawia zarys twarzy, niweluje cellulit na udach czy spłyca zmarszczki na dekolcie.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg endermologii zalecany jest wszystkim osobom, które zmagają się z cellulitem, zmarszczkami, bólami czy obrzękami mięśniowymi lub pragną wymodelować wybrane partie ciała, i to niezależnie od płci czy wieku. Niewskazane jest natomiast wykonywanie zabiegów u kobiet w ciąży, przy schorzeniach skórnych (nowotwory, trądzik), tłuszczakach czy żylakach. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia specjalistycznego masażu są również problemy z układem krążenia, przepuklina czy wstawiony rozrusznik serca.

Jak przebiega zabieg?

Po wstępnej konsultacji ze specjalistą, dla każdego pacjenta dobierany jest indywidualny program leczenia. Całościowy masaż ciała trwa blisko godzinę, a masaż pojedynczego miejsca powinien być skrócony do ok.30 min. Pacjent podczas zabiegu kilkukrotnie zmienia pozycję leżenia, aby specjalista mógł dokładnie dotrzeć do zmienionych chorobowo partii ciała. Najlepsze efekty można osiągnąć poprzez serię zabiegów, wykonywanych z odpowiednią częstotliwością. Endermologia nie jest zabiegiem bolesnym, ale sporadycznie na ciele pacjenta mogą pojawić się drobne siniaki. W okresie stosowania endermologii zalecane są lekkie ćwiczenia fizyczne, regularne nawadnianie ciała oraz zbilansowana dieta.

Ogólne efekty

Endermologia może być kluczem do skutecznej walki z cellulitem. Przy zastosowaniu odpowiedniej diety, ułatwi również walkę z nadwagą. Masaż skutecznie skoryguje kontur twarzy oraz widocznie poprawni elastyczność skóry. Endermologia usprawni także wydalanie toksyn z organizmu oraz krążenie krwi. Zapewni głębokie rozluźnienie mięśni, a także wspomoże proces gojenia się blizn oraz oparzeń. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu.

Endermologia to bezinwazyjny zabieg, który pomoże uzyskać wymarzoną sylwetkę oraz widocznie poprawi wygląd skóry, dlatego staje się on coraz bardziej popularny i powszechnie dostępny.

Inspirowane: klinikakrajewski.pl – usuwanie znamion Warszawa