W dzisiejszych czasach możemy realizować się w bardzo wielu interesujących przestrzeniach. Możemy założyć swój własny biznes i realizować się zawodowo. Najważniejszy jest dobry pomysł – jeśli mamy naprawdę  interesujący pomysł na działalność własną bardzo prawdopodobne jest, że odniesiemy sukces. Dobrym rozwiązaniem jest między innymi otworzenie własnej kawiarni.  O czym musimy pamiętać otwierając kawiarnie?

Przyjazna, dobra lokalizacja

Lokalizacja w przypadku kawiarni jest bardzo istotna. Najlepiej jeśli kawiarnia znajduje się w centrum miasta, albo na jakiejś ruchliwej ulicy.  Jeśli natomiast znajdować się będzie na uboczu musimy zainwestować w banery, plakaty i inne akcesoria informacyjne, które przyciągną klienta. Do kawiarni często przychodzą ludzie po pracy, lub też grupki przyjaciół – chcąc spędzić razem czas na neutralnym gruncie. Z tego też powodu kawiarnia powinna znajdować się w przyjaznym, widocznym miejscu.

Przyciągające menu

Nie musisz oferować dużego menu – ważne, że czymś naprawdę się wyróżniać. To może być jakiś niespotykany smak kawy lub nietuzinkowe, oryginalne ciasto.

Przyjazne wnętrze

Ciepłe, przyjazne wnętrze zawsze przyciąga – sprawia, że naszą kawiarnią interesuje się większa liczba osób. Ciepłe, pastelowe kolory – wygodne krzesła, duże stoliki przy, których może usiąść większa liczba osób  – wszystko to sprawia, że liczba klientów kawiarni będzie nieustannie wzrastała.

Miła, otwarta obsługa

Kawiarnia to nie tylko samo miejsce – menu i wnętrze. Kawiarnię tworzą ludzie – ich pozytywne nastawienie do pracy oraz klientów. Przyjazne nastawienie również do siebie wzajemnie. Klimat w danym miejscu wpływa na wszystkich.

Promocja kawiarni

Dziś bez promocji ani rusz. Zainwestuj w dobrą promocję – ulotki, plakaty, banery. Nie zapomnij też o Internecie – fanpage na portalach społecznościowych pomaga w reklamie i sprawia, że możemy kontaktować się z klientami kawiarni. Możemy nawiązywać z nimi bliższy kontakt i dowiadywać się czego tak naprawdę oczekują od naszej kawiarni. Czego im brakuje w menu? Co chciel by zjeść lub wypić?