Freelancer czy etat owiec? Te pytanie zadają sobie często osoby, które wkraczają na ścieżkę zawodową. Młode osoby, które kończą studia zastanawiają się w jakiej formie praca będzie im bardziej odpowiadała.

Freelancer – osoba z pasją i konkretnym fachem w ręku

Freelancerami są osoby, które wyróżniają się przede wszystkim pasją do swojego zawodu oraz konkretnym fachem w ręku. Freelancerami zostają bardzo często przedstawiciele zawodów twórczych i artystycznych – graficy, programiści, dziennikarze, copywriterzy, reporterzy, animatorzy, projektanci wnętrz. Są to wszystko profesje, które bez problemu można wykonywać i realizować w zaciszu własnego domu.

Freeelancer to osoba, która musi wyróżniać się samodyscypliną i ogromną motywacją do pracy – bez pomocy i nadzoru osoby z zewnątrz. Niewątpliwymi zalety pracy jako freelancer to:

Elastyczny czas pracy

Pracujesz kiedy chcesz. Liczy się rezultat w postaci wykonanego zlecenia. Możesz nawet pracować w nocy jeśli to Tobie odpowiada

Wolność twórcza

Freelancer sam wybiera z km pracuje i jakie przyjmuje zlecenia.

Dowolny wybór miejsca pracy

Freelancer pracuje gdzie chce i gdzie mu wygodnie. Może pracować w zaciszu własnego domu, może też w pociągu. Liczy się rezultat w postaci wykonanej prawidłowo pracy.

Etat – stałe, stabilne wynagrodzenie

Mimo zalet pracy w charakterze freelancera, wciąż bardzo wiele osób wybiera etat. Wiąże się to przede wszystkim z pewnego rodzaju stabilnością jaką daje praca na etacie. Wynagrodzenie na etacie w firmie nie zawsze bywa wysokie , ale jest pewne i stałe. Ważna jest dla wielu z nas pewnego rodzaju stabilizacja finansowa. Osoba pracująca na umowę o pracę nie musi martwić się o nowe zlecenia, nie musi ich szukać. Wykonuje swoje obowiązki od dajmy na to 7 -15 i wraca do domu. Jest to duży komfort – szczególnie w przypadku gdy ma się rodzinę na utrzymaniu i inne domowe obowiązki.

Co wybrać? Freelancer czy etat?

Wybór  charakteru pracy zależy tylko i wyłącznie od nas. Każdy ma inne predyspozycje do pracy. Są osoby, które uwielbiają pracę samodzielną – motywują się, lubią pracować w zaciszu własnego domu. Inne potrzebują kogoś nad sobą i konkretnego, stałego rytmu pracy – dla nich jest praca na etacie. Ważne jest, aby praca sprawiała satysfakcje.