Ożywienie i włączenie społeczno-gospodarcze Szmulowizny to kluczowy cel naszego programu rewitalizacji prawej części stolicy. Mieszkańcy Michałowa mają teraz nową, atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Ławki drewniane w parku. W tle drzewa, trawa i siłownia plenerowa.

W 2018 roku miasto zorganizowało spacery z architektami na temat planów zagospodarowania parku oraz piknik konsultacyjny. W efekcie konsultacji społecznych wyłoniła się nowa koncepcja terenu.

W centralnym punkcie parku jest teraz miejsce na pikniki, plażowanie, gry i zabawy. Wokół murawy zakwitną kwiaty. Pośród zieleni stanęły też ławki – również te zgłoszone w budżecie obywatelskim. Pojawiła się też całkowicie nowa alejka wykonana z materiału  przepuszczającego wodę do gleby. Przylegają do niej  tarasy, na których zainstalowano tablice edukacyjne z historycznymi ciekawostkami o Pradze-Północ.

Najmłodsi mogą już skorzystać z wyposażonego placu zabaw. Dla poprawy bezpieczeństwa zainstalowano dodatkowe oświetlenie.  Nowością jest psi wybieg, na którym znajdują się zabawki dla domowych pupili. Nie zapomniano też o roślinnej aranżacji – ogrodnicy posadzili tam dodatkowo 25 drzew, ponad 2360 krzewów i 3000 sztuk bylin oraz pnączy.

Pac zabaw, piaskownica, huśtawki

Inwestycję prowadził Zarząd Praskich Terenów Publicznych w ramach programu Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy. Całkowity koszt prac wyniósł 2 729 063 zł.