Trudno o bardziej warszawskiego pisarza niż Leopold Tyrmand. Stolica była jego wielką miłością, pisał o niej z czułością literata i pasją publicysty. Nic więc dziwnego, że Warszawa stała się bohaterką jego najsłynniejszej powieści. „Zły” do dziś uważany jest za największy sukces wydawniczy powojennej Polski i pierwszy bestseller PRL-u. 

Wirtualna podróż z Tyrmandem

„Życiorys Tyrmanda był nietuzinkowy i pełen zwrotów akcji – o barwnym i tajemniczym pisarzu nadal krążą rozmaite opowieści i anegdoty. Część z nich prześledzimy podczas tegorocznego Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje” – piszą organizatorzy festiwalu. Ta edycja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy publiczność nie będzie mogła spotkać się z twórcami twarzą w twarz, nie odbędzie się tradycyjny dancing i silent disco. Za to dużo będzie się działo w wirtualnej przestrzeni. W planie są koncerty, spektakl, warsztaty, spotkania z autorami, premiera książki „Nie taka Zła. Przewodnik po Warszawie Leopolda Tyrmanda”. Szczegółowy program można znaleźć na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Transmisje online

Festiwalowe wydarzenia będą transmitowane na www.facebook.com/niewinniczarodzieje oraz www.youtube.com/1944pl. Będziemy o nich także informować na FB Kulturalna Warszawa.

Festiwal ruszy 16 listopada i potrwa do 29 listopada.

pozycjonowanie stron warszawa