Teatry, kina, muzea, galerie sztuki i domy kultury pozostaną zamknięte co najmniej do 17 stycznia, ale z ich propozycji można skorzystać wirtualnie. Jest w czym wybierać. Poniżej wybrane propozycje.

Domy kultury

  • Służewski Dom Kultury: zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe – nawet po kilka razy dziennie. Na pewno nie będzie nudno – zapewniają organizatorzy Ferii Online z SDK. Co ważne: nie obowiązują zapisy, wystarczy wejść na stronę.
  • Ośrodek Działań Artystycznych Dorożkarnia, który całkiem niedawno świętował swoje 20-lecie, zaprasza na Ferie z Festiwalem MAM TO. A w najbliższą niedzielę powtórzony zostanie spektakl, który uświetnił jubileusz Dorożkarni, czyli „Mistrz i Małgorzata”.
  • Zima w KADRZE online, czyli coś dla tych, którzy interesują się komiksem i ilustracją. Start 11 stycznia.
  • Nietypowe ferie w Bemowskim Centrum Kultury: zajęcia ceramiczne, plastyczne, taneczne – wszystkie oczywiście online. Liczba miejsc ograniczona!
  • Wirtualna Zima w mieście także w Domu Kultury Włochy. Większość zajęć odbywa się na platformie Zoom, obowiązują zapisy.

 

Teatralne zimowisko

  • Zimowisko w Nowym Teatrze to nie tylko znane i lubiane spektakle („Piotruś Pan”, „Indianie” Teatru 21), ale także zupełnie nowe projekty teatralne („Morze” w reżyserii Pii Partum z muzyką Barbary Wrońskiej grane przez młodzież z Młodej Orkiestry Nowego Teatru), pokazy filmowe, dyskusje i warsztaty online.
  • Teatr Lalka zaprasza na spektakl online „Rycerz gwiazdy wigilijnej” w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, ze scenografią i lalkami autorstwa Józefa Wilkonia. To propozycja dla dzieci w wieku od 8 lat.
  • Młodych i najmłodszych, którzy mają teraz jeszcze więcej wolnego czasu, zaprasza także Teatr Baj. Świat bajek, baśni i ciekawych podróży jest na wyciągnięcie ręki – na kanale YouTube

Ferie z kinem

Kino Dzieci to wybór ponad 30 tytułów dla młodych widzów (od 4 do 12 i więcej lat), znanych z międzynarodowych festiwali filmowych i nagradzanych przez młodą widownię.  A po seansie filmowym – warsztaty plastyczne online.

Muzyka łagodzi obyczaje

Ferie zimowe z Muzeum Fryderyka Chopina, czyli Dzień z Chopinem i przyjaciółmi. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat i trwają 45 minut (będą prowadzone na platformie Zoom). Zapisy na stronie Muzeum.

Muzealne ścieżki

Muzeum Warszawy zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na stronie Muzeum dostępne są scenariusze Spacerów warszawskich – takie mikrowyprawy to ciekawa propozycja dla całych rodzin.

Z kolei Muzeum Sztuki Nowoczesnej koncentruje się na pobudzaniu wyobraźni poprzez sztukę, przygotowując trzy bloki spotkań online.

Ferie z CNK

Centrum Nauki Kopernik, które zawsze w czasie ferii było oblegane, tym razem zaprasza tylko wirtualnie. Propozycja dla najmłodszych to cykl Bajek Naukowych.

Biblioteki w ferie

Cały czas otwarte są stołeczne biblioteki, które też przygotowały sporo atrakcji na czas ferii zimowych. Warto zaglądać na stronę Biblioteki Warszawy.

Nie tylko online

Inną z form rozrywki jest gra terenowa „W kilka dni dookoła świata” Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Jej celem jest przybliżenie gościom zoogeografii i zaznajomienie ich z mieszkańcami poszczególnych kontynentów oraz ZOO. Więcej informacji na stronie ZOO. Na bogatą ofertę zajęć zaprasza również Pałac Młodzieży w Warszawie.