Celem konferencji jest przedstawienie wartości i potrzeby projektowania zrównoważonych i inteligentnych miast, a także zaangażowanie przedstawicieli edukacji, kultury i administracji w debatę na temat przestrzeni miejskich. Organizatorem spotkania online jest Stowarzyszenie Instytutów Kultury i Ambasad Państw Unii Europejskiej (EUNIC Warszawa) oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Warszawa jest partnerem tego wydarzenia.

Konferencja online
W dyskusji otwierającej konferencję weźmie udział m.in. prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. Inspirujące wykłady i prezentacje w dwóch równoległych, moderowanych panelach dadzą zaproszeni z Europy i spoza kontynentu architekci, projektanci, badacze, przedstawiciele świata nauki i aktywiści miejscy. Wirtualne spotkanie będzie okazją do zapoznania się z inspirującymi przykładami międzynarodowych inicjatyw, dobrych praktyk i śmiałych pomysłów.

11. cel ONZ
Punktem wyjścia do dyskusji jest dynamicznie zmieniająca się kondycja współczesnego świata oraz warunki, w jakich żyjemy. Dyskusja będzie dotyczyć realizacji Celu 11. Organizacji Narodów Zjednoczonych – zrównoważonego rozwoju. – Gwałtownie rosnąca światowa populacja zasiedla w znakomitej większości tereny miejskie, które odpowiadają za 75 proc. całkowitej emisji dwutlenku węgla do atmosfery – zwracają uwagę organizatorzy konferencji.

Udział po zarejestrowaniu
Konferencja odbędzie się w języku angielskim, a wszystkie wystąpienia będą dostępne online, bezpłatnie, po wcześniejszej rejestracji.

Wystawa towarzysząca
Bogaty program stworzony przez EUNIC Warszawa i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych uzupełni prezentacja projektów prospołecznych autorstwa studentów z 27 uczelni z całego świata. Wystawa zostanie otwarta w środę, 21 października, o godz. 18:00 w PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie i potrwa do końca października. Wernisaż będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube PJATK.