Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a obecna sytuacja uniemożliwia nam spotkania ze znajomymi w centrach handlowych, kawiarniach i szkołach. Jak radzić sobie w takich momentach z nudą i co robić w długie zimowe wieczory, aby nie zwariować ze znudzenia? Sięgamy po filmy, telefony oraz… konsole!

Nintendo switch 

Żadna z konsoli przenośnych nie jest tak wielofunkcyjna jak Nintendo Switch. Długo trzymając bateria pozwala nam na grę w trakcie podróży, wypadu ze znajomymi oraz w zaciszu swego domu bez „wiszenia” na kablu. Jakie możliwości daje nam konsola? Zacznijmy od tego, że gry na Nintendo Switch możemy przenieść na ekran naszego telewizora. Kolejną funkcją, jaką oferuje nam konsola jest możliwość gry w pojedynkę, jak i w kilka osób. Pady dołączone do Nintendo Switch dają nam możliwość gry jak na klasycznym padzie oraz podzielenia go na dwie osoby. Możliwość gry ze znajomymi online to kolejna z wielu zalet konsoli, a ponadto gry kupujemy w wersji elektrycznej na oficjalnej stronie lub w internetowych sklepach z grami, co jest niebywałym ułatwieniem.

Jakie gry Nintendo Switch warto sprawdzić?

  1. Super Mario 3D All Stars (NSW)

Pierwszą z propozycji gry na Switch na długie zimowe wieczory jest pakiet trzech największych platformówek Mario 3D. Zarówno miłośnicy klasyki, jak i nowi gracze z chęcią sięgną po tę pozycję przez wzgląd na rozbudowaną rozgrywkę, którą mogą toczyć w pojedynkę oraz ze znajomym. Gra Mario to klasyk, a jego nowoczesne odsłony przyciągają graczy pomimo zmienionej, ulepszonej grafiki i nieco odmiennej fabule do pierwowzoru. Pakiet trzech gier zapewni nam trzy razy więcej rozrywki, niż jeden tytuł i będzie świetnym rozwiązaniem dla każdego gracza, który pragnie, aby czas zleciał mu szybciej.

  1. Let’s singing 2021 + mikrofon (NSW)

Kolejna z pozycji nie powinna nikogo dziwić. Karaoke od wielu lat króluje w rozrywkach dla młodzieży, a Nintendo nie mogło przejść obok tego faktu obojętnie. Nowe wydanie Let’s singing wydaje się idealnym rozwiązaniem na zabawę samemu, z przyjaciółmi i rodziną. Spora liczba utworów, możliwość tworzenia własnych playlist oraz mikrofon dołączony do zestawu zachęca wielu graczy i miłośników karaoke. Ten tytuł powinien zagościć na liście gry osób kochających śpiewać i spędzać wieczory w gronie przyjaciół. Wspólne śpiewanie na pewno rozgrzeje tą zimową atmosferę.

  1. Captian Tsubasa – Rise of new Champions (NSW)

Nowość pomieszana z klasyką, która zachwyca nie tylko młodych, ale i doświadczonych graczy. Wzorowana na anime o Kapitanie Tsubasa gra zręcznościowa, przenosi gracza w zupełnie inny wymiar rozgrywki piłki nożnej. Znana z dzieciństwa kreskówka została przeniesiona do świata gier Nintendo Switch z idealnie odwzorowaną kreską, znaną wszystkim z ekranu telewizora. To idealna propozycja na chłodne wieczory dla miłośników sportu i klasycznej kreski animowanej kreskówki. Warto wspomnieć, że Twórcy gry wyszli w kierunku graczy, dając możliwość grania w większym gronie.

  1. Assassin’s Creed: The Rebel Collection (NSW)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego tytułu. Zestaw dwóch gier wciągnie gracza w długą rozgrywkę RPG z ciekawą ścieżką fabularną. Pierwszy tytuł pozwoli wciągnąć się w historię piractwa na wodach karaibskich. Mamy możliwość bycia postrachem mórz i zdobywania coraz większych terytoriów morskich. Cała fabuła kręci się w czasach złotej ery pirackiej, gdzie jako postać Edwarda Kenwaya będziemy toczyć morskie bitwy w trakcie wojny między Asasynami i Templariuszami. Wątki główne, poboczne dostarczą nam wiele godzin rozrywki w świecie wojen i plugastwa, a to tylko pierwszy tytuł w tym duecie. W drugim tytule staniemy na amerykańskich ziemiach, gdzie konflikt między Indianami a Franzucami trwa już od dłuższego czasu.

  1. Pokémon Shield (Switch)

Po wielu latach przestoju wraz z pojawieniem się gry Pokemon Go, te kieszonkowe stworki i historia ze znanego anime znów gości na ekranach konsoli do gier. Otwarty świat, nowe pokemony, które pojawiają się w tej oraz bliźniaczej odsłonie ósmej generacji pokemonów, nowe lokacje i nowe walki, a wszytko po to, aby stać się mistrzem pokemon i złapać je wszystkie! Gra pozwala nam się przenieść do kultowego uniwersum pokemon, gdzie będziemy starać się zdobyć nowe stworki z unikatowymi zdolnościami, których nie spotkamy w poprzednich częściach gry.

Obawiasz się monotonii w długie zimowe wieczory? Sięgnij po jeden z tytułów!