Włosy to wytwór tkanki łącznej, które nie są ukrwione i unerwione. Oznacza to, że są bardzo podatne na uszkodzenia, a jednocześnie trzeba nieustannie dbać o utrzymanie ich nawilżenia i odżywienia. Jak to robić przez cały rok? Podpowiadamy!

Jak dbać o włosy naturalne na co dzień?

Włosy naturalne wymagają bardzo pieczołowitej pielęgnacji i ochrony na co dzień. Są podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego należy je delikatnie czesać, unikać noszenia czapek ze sztucznych materiałów, które powodują elektryzowanie. Dodatkowo warto stosować spraye chroniące przed uszkodzeniami termicznymi w wyniku prostowania, kręcenia lokówką albo suszenia, a także te zapobiegające wnikaniu promieni UV w łodygę włosa. Trzeba stosować szampony, które delikatnie oczyszczają skórę głowy, a także odżywki o działaniu nawilżającym, odżywiającym i wygładzającym. Po pływaniu w chlorowanej lub morskiej wodzie warto zastosować dodatkowe zabiegi odżywiające na włosy, które mogą wskutek tego stać się bardziej wysuszone.

Jak dbać o przedłużane włosy?

Włosy doczepiane są jeszcze bardziej wymagające, ponieważ za wszelką cenę należy unikać ich splątywania się. Dlatego też przede wszystkim zabieg przedłużania należy wykonać w renomowanym salonie, który dokładnie przeszkoli Cię w zakresie ich pielęgnacji. Sprawdź koniecznie https://flossyhair.pl/oferta/przedluzanie-wlosow/. Przedłużane włosy należy myć specjalnymi szamponami, które nie uszkadzają łączeń keratynowych, i nie wolno robić tego z głową do dołu. Dodatkowo włosów nie wolno myć okrężnymi ruchami, a wzdłużnymi, a rozczesywać specjalnymi szczotkami z włosia dzika, zaczynając od końcówek i stopniowo idąc ku górze.

Zabiegi fryzjerskie, które pielęgnują

Osłabione, cienkie włosy mogą wymagać dodatkowych zabiegów, które wzmocnią ich strukturę – to na botoks. To nie tylko sposób na to, aby uczynić je gładkimi i prostymi na długi czas bez codziennego używania prostownicy, ale również na to, by “wbudować” w ich łodygi cząsteczki substancji odżywczych. Po specjalne zabiegi fryzjerskie tego rodzaju warto sięgać przynajmniej 2-3 razy do roku, a więcej o nich dowiesz się  z https://flossyhair.pl/oferta/pielegnacja-wlosow/. Najlepiej robić to po zimie – to czas, w którym włosy są bardziej matowe, oraz po lecie – gdy są bardziej wysuszone po częstym kontakcie z promieniami UV.

Pory roku a pielęgnacja – czym powinna się różnić?

Wiosną coraz częściej odkrywamy głowę, ale też wystawiamy ją na działanie słońca. Dlatego też wiosenna pielęgnacja powinna polegać na porządnym zregenerowaniu włosów po zimie i stosowaniu środków chroniących przed promieniowaniem UV czy utratą nawilżenia. W lecie należy skupić się na intensywnym nawilżeniu, a po lecie – na regeneracji i odżywieniu. W zimie, gdy częściej nosimy czapki, warto skupić się na stosowaniu kosmetyków, które poprawią objętość i uniosą włosy u nasady, a przy tym nie obciążą ich zanadto i nie będą powodowały szybkiego przetłuszczania się. Dzięki temu pomimo częstego noszenia czapki i przegrzewania głowy, włosy będą wyglądały świeżo!

Wpis gościnny.