Zabiegi manicure i pedicure wymagają wykonania wielu czynności, aby stylizacja wyglądała idealnie i przyciągała wzrok. W tych właśnie czynnościach niezastąpiona jest frezarka. Frezarki do paznokci z wymiennymi końcówkami (frezami) pozwalają na uzyskanie wspaniałego efektu na paznokciach.

Co można zrobić przy pomocy frezarki? Jakie frezarki do paznokci będą idealne do salonu kosmetycznego, a  jakie do domu?

Niezastąpiona przy manicure i pedicure – frezarka do paznokci

Frezarka to urządzenie, które przyda się zarówno doświadczonej, jak i początkującej stylistce paznokci. Ułatwia wykonywanie zabiegów i znacznie skraca czas ich wykonywania, szybko i starannie opracowując paznokcie i skórki. Co można zrobić przy pomocy frezarki do paznokci?

  • ściągnąć poprzednią stylizację;
  • opracowywać masy hybrydowe, żelowe i akrylowe;
  • opracowywać skórki i wały paznokciowe;
  • skracać sztuczne i naturalne paznokcie;
  • polerować płytkę paznokcia;
  • nadawać paznokciom pożądany kształt;
  • piłować paznokcie;
  • usuwać odciski i zrogowacenia.

Do frezarki potrzebne będą wymienne końcówki, czyli frezy. Ich używanie ułatwia zabiegi manicure i pedicure, ale wymaga pewnego rozeznania co do rodzaju i działania konkretnych akcesoriów.

Wymienne końcówki do frezarki

Samo urządzenie to nie wszystko. Potrzebujesz do niego jeszcze wymiennych frezów, dzięki którym można opracowywać paznokcie lub żel czy akryl. Na NEONAIL znajdziesz różne rodzaje frezów, które ułatwią Ci pracę z paznokciami. Są to frezy diamentowe, które pomagają przygotować skórki oraz wygładzają wały około paznokciowe. 

Frezy ceramiczne najczęściej używane są do opracowywania masy hybrydowej lub żelowe, a frezy karbidowe do usuwania mas żelowych i akrylowych oraz opracowywania kształtu paznokci. Frezy oznaczane są kolorami, które mówią o ich gradacji – im wyższa gradacja, tym delikatniejszy frez. Zarówno frezy, jak i frezarki do paznokci wymagają wiedzy i praktyki w użytkowaniu, dlatego zawsze warto odbyć szkolenie przed przystąpieniem do stylizacji, w których frezarka jest podstawowym urządzeniem.

O czym pamiętać wybierając frezarki do paznokci?

Warto zwrócić uwagę na parametry, jakie ma frezarka – dodatkowe funkcje, moc, sposób zasilania, wielkość oraz design, który może nie jest najważniejszą cechą urządzenia, ale dobrze byłoby gdyby pasował do stylu urządzenia salonu. Niewielkie frezarki do paznokci, które charakteryzują się lekkością i ergonomicznym kształtem będą idealne dla mobilnych kosmetyczek, pracujących w domu u klientki. Modele o większej mocy, np. 35-45W, przydadzą się w salonie. 

Dodatkowe udogodnienia – jak wyświetlacz, przycisk nożny, regulacja przyciskami czy pochłaniacz pyłu – usprawniają pracę stylistki. Pamiętaj o dobraniu odpowiednich frezów – w ofercie NEONAIL znajdziesz zestawy oraz pojedyncze frezy do frezarek. 

NEONAIL to także ciekawe, nowoczesne i eleganckie modele frezarek różnej wielkości i mocy, których można używać w domu i w profesjonalnym salonie i wszystkie akcesoria, których będziesz potrzebować do wykonania wspaniałych stylizacji na paznokciach. Zobacz i zamów już dzisiaj!

Artykuł zewnętrzny.