Wybierając kierunek studiów, przyszli studenci zwracają uwagę na wiele czynników. Oczekują, że dana tematyka ich zainteresuje oraz zapewni bezpieczną przyszłość, a jednocześnie nauka będzie dla nich komfortowa. Czy da się znaleźć taki kierunek? Okazuje się, że tak, a jest nim filologia angielska.

Dlaczego filologia angielska?

Jeżeli zastanawiasz się, czy jest sens wybrać taki kierunek, powinieneś zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku pracy. Jeszcze niedawno znajomość języka angielskiego była czymś dodatkowym, czymś ekstra. Tacy kandydaci mogli ubiegać się o wyższe stanowiska i pracę w lepiej płatnych firmach.

Obecnie znaczenie języków obcych jeszcze wzrosło. To oznacza, że jeśli w CV wpiszesz umiejętność posługiwania się j. angielskim w stopniu biegłym, pracodawcy nie będą nadzwyczajnie odbierać tej umiejętności. Dzisiaj to podstawa, aby móc obejmować stanowiska w firmach międzynarodowych i nie tylko.

W wielu polskich miastach (zwłaszcza tych większych) w ogłoszeniach o pracę można spotkać właśnie wymóg biegłej znajomości języka angielskiego. Warto więc iść z duchem czasu i jak najlepiej przygotować się do trudnej rywalizacji na rynku pracy. Studia z filologii angielskiej online na Akademii Finansów i Biznesu Vistula to z pewnością duży krok w kierunku dostania prestiżowego stanowiska w wymarzonej firmie.

Czy muszę dobrze znać język, aby móc studiować filologię angielską online?

Powyższe pytanie zadaje większość kandydatów chcących aplikować na taki kierunek. Osoby, które znają tylko podstawy z języka angielskiego, prawdopodobnie miałyby mnóstwo problemów na tych studiach. W związku z tym Vistula w Warszawie pozytywnie ocenia zgłoszenia kandydatów spełniających co najmniej jeden z następujących warunków:

  • zaliczenie egzaminu maturalnego z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym;
  • posiadanie certyfikatu znajomości j. angielskiego na poziomie B1.

Vistula w Warszawie wie, jak uczyć języków obcych

Najlepsza nauka języka obcego to jak najczęstszy kontakt z nim. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie kieruje się taką właśnie zasadą, więc ćwiczenia i seminaria nie są prowadzone w języku polskim. Dzięki temu studenci mają okazję do nauki nie tylko podczas realizacji poszczególnych zagadnień, ale również w trakcie codziennego kontaktu z wykładowcami. Regularne interakcje po angielsku to jedna z największych zalet studiowania tego kierunku. Szczegóły znajdziecie tutaj: https://vistula.edu.pl/kierunki-studiow/filologia-angielska-online.

Artykuł sponsorowany.