Posiadanie własnego domu to dla wielu osób jeden z głównych życiowych celów. Ci, którzy noszą się z zamiarem zainwestowania w taką właśnie nieruchomość, muszą podjąć bardzo ważną decyzję i odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – rozpocząć budowę, czy też kupić dom od dewelopera? W tym artykule skupimy się na drugiej z wymienionych opcji i przedstawimy, jak bardzo czasochłonna jest budowa i jak znaczną przewagę w kwestii oszczędności czasu ma kupno gotowego domu.

Dom od dewelopera

Minimum formalności

Znalezienie i zakup działki budowlanej, która będzie znajdowała się w dogodnej lokalizacji, a także dopełnienie wielu formalności (sprawdzenie miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego, uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i pozwolenia na budowę) to pierwsze etapy, przez które trzeba przejść, by móc wybudować swój własny dom. Niekiedy są one bardzo czasochłonne, bo znalezienie wymarzonej działki bywa nie lada wyzwaniem, a urzędy mają 65 dni na ustosunkowanie się do wniosku dotyczącego pozwolenia na budowę. W międzyczasie trzeba jeszcze wykonać projekt domu, który także należy dołączyć do wniosku, a czas realizacji projektu architektonicznego to zazwyczaj 2-3 miesiące. Po skompletowaniu wszystkich dokumentów, co jak widać, nie trwa krótko, można przystąpić do poszukiwania ekipy budowlanej. Decydując się na zakup domu od dewelopera, nie trzeba się martwić o tego typu kwestie, ponieważ musi o nie zadbać inwestor.

Dom od dewelopera

Poszukiwanie działki, znalezienie profesjonalnego architekta, który ma czas, by podjąć się nowego zlecenia, a także stanie w niekończących się kolejkach w urzędach to zdecydowanie zadania dla osób cierpliwych, a przede wszystkim mających czas, by to wszystko załatwić. Jeżeli nie możesz sobie na to pozwolić, pomyśl o kupnie domu, a nie o jego budowie.

Budowa i wykończenie – pozwól, by ktoś to zrobił za Ciebie

Dom od dewelopera

Po uporaniu się z formalnościami, nadchodzi czas, by znaleźć solidną ekipę budowlaną, a następnie wykończeniową. Zakup materiałów i częste wizyty na budowie to kolejne czasochłonne obowiązki, z którymi trzeba się liczyć. W zależności od wielkości domu, a także nakładów finansowych, etap ten trwa 1-2 lata. Nabycie domu od dewelopera ogranicza się jedynie do kilku spotkań z agentem nieruchomości, a także podpisania umowy przedwstępnej i finalnej. W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przede wszystkim nie trzeba się stresować. W zależności od inwestycji, można nabyć dom w stanie surowym zamkniętym lub całkowicie wykończony. Przykładowo, osiedle Willanovia – zespół 68 domów, wybudowanych w Warszawie w dzielnicy Wilanów – oferuje takie rozwiązanie. Wraz z zespołem projektantów, możesz ustalić ostateczny wystrój wnętrz Twojego domu, wybierając pakiet mini, standardowy lub rozszerzony.  Inwestycja ta, to świetne rozwiązanie dla osób, poszukujących domu w cichej i ustronnej lokalizacji, która jednocześnie jest świetnie skomunikowana z centrum stolicy, a dodatkowo wykończona „pod klucz”.
Jeżeli chcesz zapoznać się ze szczegółami oferty, zajrzyj na: https://mota-engil-re.eu/willanovia.

Artykuł sponsorowany