Każdy z nas lubi ciepłym wieczorem usiąść na balkonie i odpocząć po całym dniu. Może stanowić „przedłużenie” salonu. W domach często zastępuje go bardziej obszerny taras. Warto zadbać, by przestrzeń ta była ciekawie zaaranżowana. Dekoracje możemy wykonać sami, niskim kosztem, ale przede wszystkim według naszych upodobań. Stworzymy w ten sposób niezwykły klimat.

Meble

Ciekawym i popularnym sposobem na mebel jest połączenie drewnianych skrzynek. Ustawienie ich jedna na drugiej dnem, dotykając do ściany stworzy bardzo ciekawy regał, na którym możemy ustawić rośliny, poduszki, świeczki lub materiały dekoracyjne. Przed ułożeniem skrzynek należałoby je najpierw przygotować – można to uczynić przez oszlifowanie, a następnie impregnację lub malowanie. Zapewni to odpowiednio szykowny wygląd i trwałość samego materiału. Następnie szafki należy przymocować wszystkie razem, aby stanowiły spójną całość. Można wykorzystać do tego wkręty ciesielskie.

Siedzisko wykonane z palet jest modnym i ekologicznym rozwiązaniem. Jest bardzo proste w wykonaniu, jedyna trudność polega na odpowiednim i dokładnym przygotowaniu palet, poprzez szlifowanie i zaimpregnowanie. Palety należy ułożyć w taki sposób, jakbyśmy układali z nich fotel. Po ułożeniu w interesujący nas sposób konstrukcję możemy połączyć przy pomocy wkrętów lub używając kleju do drewna. Aby siedzisko było wygodne należałoby narzucić na nie materac i poduszki.

Takim samym sposobem możemy wykonać stolik na kawę, jednak wtedy może być konieczne skracanie i zmniejszane palet.

Kwiaty

Kwiaty dodają klimatu oraz uroku w każdym miejscu. Otoczenie przez przyrodę zdecydowanie daje poczucie ulgi i odpoczynku, więc nie powinno ich zabraknąć na naszym balkonie czy tarasie.

Możemy powiesić przy użyciu modnych makram. Haki ślimakowe zapewnią trwałe przytwierdzenie do sufitu. Przed powieszeniem należy sprawdzić, czy lina odpowiednio utrzymuje całość oraz czy jest pewnie zaplątana, aby utrzymać doniczki nawet w czasie wietrznych dni.

Lampiony

Ciepłe wieczory przy lampionie z pewnością są ciekawą formą spędzenia czasu. Do wykonania własnych lampionów możemy wykorzystać słoiki lub inne szklane pojemniki. W środku możemy ułożyć różne ozdoby takie jak sztuczne rośliny, należy się jednak upewnić, że nie są one wykonane z materiałów łatwopalnych. Szkło możemy także przyozdobić przez pomalowanie, oklejenie kolorowym materiałem, w tym zakresie ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Hamaki

Hamak typu boho możemy wykonać sami, a efekt jest oszałamiający. Z pewnością umili nam on relaks na balkonie, a wbrew pozorom nie zajmie dużo miejsca i zmieści się nawet na małym balkonie lub tarasie, tym samym oszczędzając nieco miejsca, ponieważ nie wymaga on żadnej podstawy. Do pewnego powieszenia go możemy zastosować tak jak w przypadku wieszania doniczek haki ślimakowe.

Ozdabianie i projektowanie tarasu samodzielnie jest bardzo przyjemnym zajęciem, które da sporo satysfakcji. Odrobina wysiłku i wykorzystanie dostępnych materiałów pozwoli Ci urządzić przestrzeń według własnych preferencji, nie drenując przy tym portfela.