Jak przekazywać wiedzę, by została ona jak najdłużej i trwale w głowach uczennic i uczniów? Można mnożyć teorie, opisujące proces przyswajania informacji, jak też i badania poświęcone temu zagadnieniu. Większość zgodzi się jednak, że lekcja, na której wykorzystuje się odpowiednie pomoce naukowe oraz przeprowadza się eksperymenty, jest bardziej angażująca, niż tradycyjna praca z podręcznikiem. W ten sposób możemy bowiem nie tylko przeczytać o danym zagadnieniu, ale też poznać je empirycznie.

Szkolne pomoce naukowe – wsparcie w realizacji szkolnych programów nauczania

Współczesnych pomocy naukowych można „doświadczać” na różne sposoby. Uczniowie mogą więc obcować ze zróżnicowanymi fakturami, kolorami i kształtami. Szkolne pomoce dydaktyczne od sprawdzonych producentów gwarantują, że każde zajęcia staną się ciekawsze. Niezależnie od tego, czy są to plansze z informacjami, plastikowe figury geometryczne czy magnetyczne elementy, np. obrazujące ułamki, czy przedstawiające obieg wody w przyrodzie – wszystkie te szkolne pomoce dydaktyczne pozwalają uczniowi przyjrzeć się omawianej tematyce z nieco innej strony i bardziej aktywnie. Ale co dokładnie oferują zaawansowane akcesoria tego typu?

Poznaj innowacyjne szkolne pomoce dydaktyczne

Współczesne firmy oferujące artykuły edukacyjne różnicują swoją ofertę w taki sposób, że obok klasycznych pomocy naukowych znaleźć można także innowacyjne pomoce, wspierające naukę. Do pierwszej grupy dobrze znanego i skutecznego wyposażenia sal lekcyjnych zaliczymy np. linijki i kątomierze, mapy, mikroskopy i preparaty mikroskopowe oraz całą gamę modeli dydaktycznych.

 

15763.jpg

Większość osób w czasach szkolnych miało do czynienia przynajmniej z częścią wyżej wspomnianych akcesoriów. Ale współczesne placówki edukacyjne, które chcą realizować programy oświatowe, mają do dyspozycji także bardziej innowacyjne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zaliczymy do nich np.:

  1. multimedialne pracownie przedmiotowe

Takie pomoce mają formę interaktywnych programów i dotyczyć mogą zagadnień z różnych przedmiotów, a żeby z nich korzystać, trzeba mieć jedynie dostęp do komputera.

  1. aktywne tablice

Z interaktywnych monitorów można korzystać dotykowo. Zapewniają krystalicznie czysty obraz i można na nich prezentować zagadnienia z różnych dziedzin..

  1. drukarki 3d i akcesoria

Zgłębianie technologii przyrostowych przez najmłodszych? Innowacyjne szkolne pomoce naukowe sprawiają, że to możliwe. Przy okazji uczą kreatywnego myślenia i zaszczepiają w uczniach żywe zainteresowanie naukami ścisłymi.

  1. laboratoria cyfrowe

W tej grupie produktów możemy znaleźć np. zestawy czujników do doświadczeń fizycznych, chemicznych, biologicznych, czy chemicznych, mikroskopy cyfrowe, bezprzewodowe stacje pogody czy zestawy wyposażone w tablety i moduły wifi.

  1. roboty

Świat kodowania jest fascynujący, a dzięki odpowiednim pomocom dydaktycznym, dostęp do niego mogą mieć coraz młodsze dzieci. Programowane bezprzewodowe klocki konstrukcyjne, roboty humanoidy wyposażone w sztuczną inteligencję czy prostsze roboty edukacyjne – placówki oświatowe mają z czego wybierać.

Zarówno klasyczne pomoce naukowe, jak i innowacyjne wyposażenie dydaktyczne znajdziemy np. na stronie Jangar.