Nie przepadasz za telefonowaniem do korporacji taksówkarskich i zamawianiem taxi w ten sposób? A może nie masz do dyspozycji telefonu, ale tylko komputer? W takim przypadku możesz zamówić taxi także on-line. Sprawdź z nami, jak to zrobić!

Z taksówki warto skorzystać wtedy, gdy chcemy dostać się do celu szybko i wygodnie. Najczęściej taxi zamawiamy, jeśli spieszy nam się na lotnisko albo na pociąg, gdy potrzebujemy dojechać na imprezę albo wrócić z niej bezpiecznie. Z taksówek regularnie korzystają również firmy, aby zapewnić swoim pracownikom i kontrahentom wygodne przejazdy.

Taksówkę możemy złapać na postoju, ale musimy liczyć się z tym, że zapłacimy za nią więcej niż za taką, którą zamówimy samodzielnie. Aby zamówić taksówkę, najczęściej dzwonimy pod wskazany numer i uzgadniamy szczegóły z dyspozytorem. Podajemy wtedy, gdzie taksówka ma przyjechać i o której godzinie – możemy też zamówić ją od razu i zwykle będzie u nas w ciągu kwadransa.

Jednak nie każdy ma do dyspozycji telefon lub nie mamy na nim pieniędzy, aby zadzwonić. Są też osoby, które nie lubią dzwonić, albo nie mogą zrobić tego ze względu na niepełnosprawność. W takim przypadku mamy jeszcze jedną opcję – zamówienie taksówki przez internet.

Dzisiaj coraz więcej korporacji taksówkarskich wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i oferuje im możliwość zamówienia taksówki z wykorzystaniem specjalnych aplikacji na smartfony albo bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Wtedy potrzebujemy jedynie dostępu do internetu na urządzeniu.

Takie aplikacje i rezerwacje on-line oferują nam również dobrze znane korporacje taksówkarskie. Przykładowo, gdy chcemy zamówić taxi Warszawa, możemy zrobić to w popularnej w stolicy korporacji MPT, która działa już od kilkudziesięciu lat. Wygodny formularz do zamówienia on-line pozwala także na sprawdzenie orientacyjnej ceny, dlatego możemy przygotować się łatwiej na wydatek.

Zatem jeśli chcesz zamawiać taksówki jeszcze wygodniej, teraz możesz zrobić to również przez internet – szybko i łatwo!