Tramwajarze pracują na Szmulowiźnie

Na sobotę, 28 listopada, zaplanowane zostały prace na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika. Tramwajarze będą pracowali przez cały dzień. Wymienią rozjazdy prowadzące na pętlę. W tym czasie składy linii 7 i 13 będą jeździły:

7: P+R AL. KRAKOWSKA – … – Kawęczyńska – WOJNICKA,

13: CM. WOLSKI – … – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Pasażerowie, którzy będą wsiadali do tramwajów na przystanku Wojnicka 01 muszą szczególnie uważać. Na linii numer 7 będą jeździły składy dwukierunkowe i na przystanek ten podjadą po torach w przeciwnym niż zazwyczaj kierunku, czyli prowadzących do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Bezpieczeństwo zapewnią pasażerom ustawione na czas prac betonowe zapory.

Prace na ul. Posag 7 Panien

W weekend, 28-29 listopada, kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien w Ursusie. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami: Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Remont ul. Kobiałka

W poniedziałek, 30 listopada, dzielnica Białołęka rozpocznie remont ul. Kobiałka na odcinku między Mochtyńską a Białołęcką. Drogowcy wymienią krawężniki od strony jezdni, a także konstrukcję ulicy. Położona zostanie również nowa nawierzchnia. Trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami. Na czas remontu ulica będzie całkowicie zamknięta. Wyznaczone zostały objazdy ulicami: Mochtyńska – Ostródzka – Hemara – Białołęcka. Tymi ulicami będą kursowały autobusy linii 326 i N14. Prace mają zakończyć się 11 grudnia.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.