Projekt Academy_Smolna#2021

Już 1 marca rusza kolejna edycja projektu Academy_Smolna#2021. Tym razem zaproponujemy uczestnikom ponad 680 godzin doradczych – to więcej niż w zeszłym roku.

Program umożliwia przedsiębiorcom i warszawiakom, którzy myślą o założeniu własnej firmy, skorzystanie ze wsparcia specjalistów z zagadnień biznesowych, prawnych i księgowych.

Jest to kolejna edycja stałej oferty Centrum Przedsiębiorczości Smolna. W 2021 chcemy szczególnie pomóc osobom, które ucierpiały z powodu pandemii i potrzebują wsparcia w przetrwaniu lub zmianie modelu biznesowego – tak, by uratować swoją firmę i utrzymać miejsca pracy.

W zeszłym roku w projekcie wzięło udział 361 uczestników (236 kobiet i 125 mężczyzn).

#NET_SMOLNA

W połowie roku 2021 planujemy kolejną edycję #NET_SMOLNA 2021. Prowadzący spotkania w ramach programu #NET_SMOLNA 2021 będą pomagali uczestnikom rozwijać praktyczne kompetencje w zakresie prowadzenia firmy, wdrażać pomysły biznesowe w życie, a także nawiązywać nowe kontakty biznesowe. Kolejna edycja programu będzie wsparciem dla małych i średnich firm, które przeżywają trudności związane z sytuacją epidemiologiczną.

Zeszłoroczne warsztaty #NET_SMOLNA 2020 zakończyły się sukcesem. Odbyło się 13 bezpłatnych spotkań połączonych z warsztatami dla przedsiębiorców sektora MŚP z Warszawy i okolic. Wzięło w nich udział łącznie 337 osób.

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, planujemy także wznowić bezpłatne szkolenia #OPEN_SMOLNA.

Cykliczne spotkania są adresowane do dwóch grup osób. Tych, które myślą o założeniu własnej firmy i interesują je wszystkie aspekty formalne i środki, jakie można pozyskać na rozpoczęcie takiej działalności, a także do osób, które prowadzą działalność gospodarczą i szukają środków na rozwój firmy, nowe zatrudnienia, itp.

Inkubator

 W centrum przy Smolnej znajduje się także miejski inkubator przedsiębiorczości, gdzie wynajęcie biurka dofinansowane jest przez m.st. Warszawę.

Przedsiębiorcy pracujący w miejskiej przestrzeni open space na Smolnej mają możliwość wynajęcia biurka po preferencyjnych stawkach (pierwszy rok 369,66 zł netto miesięcznie). Oferta jest skierowana do firm działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 3 lata.

W ramach wynajmu przedsiębiorca otrzymuje m.in.:

  • szerokopasmowy Internet,

  • bezpłatny udział w szkoleniach, warsztatach, wykładach, spotkaniach organizowanych przez Centrum Przedsiębiorczości,

  • bezpłatne korzystanie z sal konferencyjnych (na 30 i 12 osób ) oraz z VIP Room,

  • możliwość korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych,

  • dostęp do zaplecza socjalnego.

 

Startup Jump

Przed nami kolejne spotkanie w ramach projektu Startup Jump! Już 24 lutego odbędzie się czwarta „Przedsiębiorcza środa”, podczas której warszawska młodzież licealna będzie mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości! Tym razem młodzi ludzie uczestniczyć będą w szkoleniu związanym z identyfikacją swoich predyspozycji personalnych, by odnaleźć własną ścieżkę życiową. W dwóch ostatnich spotkaniach, które odbywają się online, uczestniczyło około 50 uczniów.