Do Tramwajów Warszawskich zgłosiła się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego z prośbą o udostępnienie miejsca na utworzenie stanowiska do dezynfekcji karetek pogotowia.

Podejmujemy kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie (Woronicza 27) udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

To pierwsze tego typu miejsce, które powstanie we współpracy m.st. Warszawa z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych.

Takie miejsca są nam bardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwa nie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocy następuje znacznie szybciej – powiedział Lucjan Kadej, zastępca dyrektora ds. technicznych.

Reakcja prezydenta Trzaskowskiego i Tramwajów Warszawskich była błyskawiczna, za co bardzo dziękujemy. Szybka reakcja i gotowość do pracy są dla nas kluczowe, dzięki współpracy z miastem będziemy mogli pomagać jeszcze szybciej – dodał Kadej.

Ratownicy medyczni i lekarze stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. Ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego – kiedy tylko możemy – pomagamy usprawniać ich pracę.

Jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest dokładna dezynfekcja pojazdów, jak i samej załogi. Te czynności wymagają czasu, dlatego tak ważne jest, aby oszczędzić go jak najwięcej.