Jeden kierunek na Anielewicza

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują na ul. Anielewicza. Na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Karmelicką budują rondo, na którego obwodzie powstaje jednokierunkowa droga dla rowerów. Na odcinku między ulicami Okopową a Karmelicką wyznaczają po obu stronach jezdni pasy rowerowe. W ramach tych prac w weekend zostaną wykonane roboty asfaltowe. Od piątku, 13 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałkowego poranka zwężona będzie jezdnia ul. Anielewicza na odcinku od ul. Okopowej do Smoczej. Ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku – od ul. Okopowej w kierunku Smoczej. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Smocza – Stawki – Okopowa. Tymi ulicami pojadą autobusy linii 111, 180, N41 i N91. Skrzyżowanie z ul. Esperanto będzie czynne.

Zmiana na budowie metra

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek II linii metra. Tarcza Krystyna wydrążyła już tunel łączący dwie dzielnice. Druga tarcza, Elisabetta, zbliża się do budowanej stacji „Ulrychów”. Równolegle trwa budowa hali torów odstawczych, murowanie pomieszczeń technicznych, a także wyjść z przyszłych stacji.

Wykonawca budowy metra zapowiada, że w sobotę, 14 listopada, ok. godz. 20.00 wprowadzi zmiany w organizacji ruchu w rejonie stacji „Ulrychów”. Aby umożliwić budowę wyjść z tej stacji, wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku pomiędzy ul. Szańcową a zjazdem do centrum handlowego. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, którą nadal będą mogły jeździć autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy MTON, służby miejskie, pojazdy z identyfikatorem MW oraz posiadaczy karty parkingowej wydawanej osobom z niepełnosprawnościami. Lokalizację zmienią przystanki autobusowe w zespołach Góralska i Białowiejska. Z kolei ruch pieszych i rowerów zostanie poprowadzony przez teren parkingu centrum handlowego.

Połączenie z udostępnionym fragmentem południowej jezdni ul. Górczewskiej będzie miała także ul. Białowiejska. Dojechać do tej ulicy będzie można jezdnią prowadzącą ruch od strony centrum, a wyjazd będzie możliwy tylko w prawo, czyli w stronę centrum. Ulice Szańcowa, Przanowskiego, Mroczna i Krępowieckiego tak jak do tej pory będą mieć połączenie z fragmentem jezdni ul. Górczewskiej, z którego można wyjechać jedynie przez ul. Krępowieckiego do Jana Olbrachta.

Weekend bez tramwajów na moście Józefa Poniatowskiego

W weekend, 14-15 listopada, tramwajarze będą naprawiali rozjazdy po zachodniej stronie ronda Waszyngtona. Składy nie będą jeździły mostem Józefa Poniatowskiego. Zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 7 i 25. Tramwaje linii 9 i 22 dojadą tylko do pętli na pl. Starynkiewicza, a linii 24 – do pętli Banacha. Na tory wyjadą wagony uzupełniających linii tramwajowych 74 i 75:

74: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – al. Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK,

75: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

W Al. Jerozolimskich pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii Z-9, kursującej pomiędzy pl. Narutowicza a rondem Waszyngtona.

Prace na ul. Posag 7 Panien

W sobotę i niedzielę, 14 i 15 listopada, kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien. Ulica nie będzie przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Jeden kierunek na Szwedzkiej

Od poniedziałku, 16 listopada, na ul. Szwedzkiej będą pracowali ciepłownicy. Jezdnia na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Stalową będzie zwężona i wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – w stronę al. „Solidarności”. Objazd w przeciwnym kierunku zostanie poprowadzony ulicami: Stalowa – Konopacka – Strzelecka. Autobusy linii 135 (tylko w kierunku pl. Hallera) będą kursowały ulicami: Stalowa – Inżynierska – Dąbrowszczaków. Autobusy linii nocnych N14 i N64 pojadą ul. 11 Listopada – tylko w kierunku Olesin/Chomiczówka. Prace w tym miejscu potrwają ok. dwóch tygodni.

Węziej na Kłopotowskiego

Warszawa buduje ponaddwukilometrowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie i ul. Wybrzeże Helskie. Wybudowana będzie też m.in. nowa jezdnia wraz z chodnikami i drogami rowerowymi. Wykonawca tych prac zapowiada, że we wtorek, 17 listopada, ok. godz. 11.00 rozpocznie przebudowę wlotu ul. Kłopotowskiego. W ramach tych robót jezdnia na odcinku od ul. Panieńskiej do Wybrzeża Szczecińskiego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.