Bardzo dziękuję za udział w akcji Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Cieszę się, że również Politechnika Warszawska wesprze inicjatywę warszawskiej młodzieży – to wyjątkowi młodzi ludzie, z których część w przyszłości zasili szeregi studentów PW. Politechnika przekaże w ramach zbiórki sprzęt komputerowy zebrany w różnych swoich jednostkach. Pomimo zakupionych dotychczas 5 tys. komputerów i laptopów, w stolicy wciąż potrzebujemy sprzętu i oprogramowania dla ok. 15 tysięcy uczniów – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Doskonale rozumiemy jak wielkim wyzwaniem jest przeniesienie szkolnego życia do świata wirtualnego. Mam nadzieję, że sprzęt z Politechniki Warszawskiej pomoże wielu uczniom i nauczycielom w odzyskaniu komfortu nauki i pracy– dodaje prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, prorektor ds. studenckich Politechniki Warszawskiej.

Zbiórka komputerów i innych akcesoriów dla warszawskich uczniów ruszyła 12 listopada ubiegłego roku. Szkoły zgłaszały zapotrzebowanie do doradczyni Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (mail: [email protected], tel. 723 248 552), która koordynuje akcję i pośredniczy w przekazywaniu sprzętu. Do tej pory 90 warszawskich szkół zgłosiło zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla swoich uczniów, a już ponad 380 sztuk komputerów i innego sprzętu IT trafiło bezpośrednio do placówek (sprzęt przekazywany jest potrzebującym na podstawie umowy darowizny zawartej między darczyńcą a szkołą). Akcję Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy wspomogli do tej pory: Metro Warszawskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, Biblioteka Narodowa, Inter-Team sp. z o.o., Signify Poland Sp. z o.o. oraz mieszkańcy. City Bank przekazał właśnie 200 nowych zestawów klawiatur i myszek. Czekamy też na pierwszą transzę komputerów od firmy Orange oraz na Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu m.st. Warszawy, które przekaże blisko 200 tabletów i laptopów.

Zachęcam wszystkich do udziału w akcji, warto wesprzeć naszych zdolnych uczniów – dodaje wiceprezydent Kaznowska.