O godz. 15.30 uruchomiliśmy akcję „Zima” ze względu na przymarzanie pokrywy śnieżnej na całej szerokości jezdni.

Działamy do skutku

Na ulice Warszawy wyjechały pługoposypywarki, które odśnieżą w ciągu najbliższych 2-3 godzin 1500 km dróg. W przypadku dalszych opadów śniegu powtórzymy odśnieżanie jezdni. Działania służb oczyszczania miasta będą trwały do momentu uzyskania oczekiwanego efektu.

Wcześniej nie było potrzeby podejmowania działań. Choć opady śniegu trwały od godzin porannych, przy dodatniej temperaturze powietrza śnieg się roztapiał.

Priorytet dla odśnieżania jezdni

Kierowców prosimy o przepuszczanie pojazdów służb oczyszczania miasta – pozwoli to na bezpieczne odśnieżanie i posypywanie jezdni. Ze względów bezpieczeństwa apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności. Kierowcy powinni też zwrócić szczególną uwagę na pojazdy komunikacji miejskiej.

Uwaga na śnieg na dachach i sople

W związku z występującymi opadami śniegu przypominamy też właścicielom, ale także zarządcom nieruchomości o obowiązku usuwania śniegu z dachów, sopli oraz nawisów śnieżnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty tymczasowe, wykorzystywane przy szpitalach i przychodniach dla chorych na COVID-19 oraz budynki wielkopowierzchniowe, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe i magazyny. Mieszkańcy mogą zgłaszać potrzebę interwencji do Straży Miejskiej m.st. Warszawy na telefon alarmowy 986.