To największe wydarzenie dla kobiet w TECH&IT w Europie. „Zróbmy coś wspaniałego i dającego siłę na koniec tego trudnego roku. Nasze hasło to Nadzieja, Inspiracja i Technologie” – zachęcają organizatorzy tegorocznej, wyjątkowej konferencji. W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło ponad 6300 uczestniczek i uczestników, którzy przyjechali do Warszawy z 52 krajów świata. W tym roku, dzięki nowym technologiom, zasięg wydarzenia będzie jeszcze większy.


Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy podczas III Międzynarodowej Konferencji Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Podczas konferencji głos zabierze 150 mówczyń i mówców z całego świata, reprezentujących najbardziej innowacyjne firmy i najambitniejsze ośrodki badawcze. Wydarzenie otworzy m.in. Mariya Gabriel, charyzmatyczna Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Edukacji i Młodzieży, która od lat walczy o obecność i widoczność kobiet w obszarze IT. Wśród zaproszonych gości znajdą się takie znakomite postaci jak np. Anna Lee Fisher, legendarna astronautka NASA, pierwsza matka w kosmosie, Jennifer Widom, dziekanka Szkoły Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, czy Michelle King, szefowa diversity Netflixa, autorka programu „The Fix”. W konferencji uczestniczy – podobnie jak w poprzednich latach – Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy uczestniczył w konferencji online

Perspektywy Women in Tech Summit 2020 mimo że odbędzie się w grudniu, gwarantuje dwa gorące, niezwykle intensywne dni warsztatów technologicznych, mów inspiracyjnych, tech talków, sesji mentoringowych, doradztwa karierowego. 40 firm technologicznych wystawi swoje e-stoiska, tworząc Career Expo i umożliwiając dziewczynom zainteresowanym karierą w branży zdobycie stażu/pracy, a profesjonalistkom – zaplanowanie kolejnego kroku zawodowego. Będzie też wiele wydarzeń towarzyszących. Szczegóły można znaleźć na stronie womenintechsummit.pl

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą aplikować o darmowe bilety.