Dzięki kolejnej edycji programu doradczego Academy_Smolna#2020 finansowanego przez m.st. Warszawa zrealizowano ponad 650 godzin konsultacji z ekspertami i 50 godzin mentoringu a ponad 340 osób mogło w czasie pandemii rozszerzyć kompetencje biznesowe i uzyskać niezbędne wsparcie merytoryczne z zacisza własnego domu. Konsultacje odbywały się online każdego tygodnia od marca do grudnia 2020 roku — zespoły doświadczonych ekspertów wspierały uczestników w zakresie prawa, biznesu 
i księgowości.

Oferta bezpłatnych spotkań konsultacyjnych była skierowana zarówno dla aspirujących przedsiębiorców, jak i osób, które założyły już własną działalność gospodarczą. Uczestnicy mogli zasięgnąć bezpłatnych porad m.in. z zakresu prawa gospodarczego, prawa własności intelektualnej, księgowości, budowania modelu biznesowego, sprzedaży, budowania efektywnego zespołu i wdrażania strategii. W odpowiedzi na potrzeby uczestników rozszerzono program konsultacji biznesowych, które cieszyły się największym zainteresowaniem w tegorocznej edycji, zwłaszcza w obszarach takich jak zmiana modelu biznesowego, czy przeniesienie firmy do sieci. Eksperci udzielali także konsultacji w zakresie dotacji unijnych i form dofinansowania oraz praktycznych aspektów promocji biznesu w mediach społecznościowych. 99,3 proc. przedsiębiorców oceniło program doradczy Academy Smolna#2020 pozytywnie, twierdząc, że chętnie poleciliby go innym.
Oprócz konsultacji program obejmował również 6 miesięcy indywidualnego mentoringu dla 5 uczestników projektu.

Według Grzegorza Kaczorowskiego, dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy „młodzi przedsiębiorcy często pytają, gdzie szukać porad prawnych i biznesowych, a miasto chętnie wspiera przedsiębiorczych ludzi, więc Academy_Smolna#2020 to świetna inicjatywa, bo odpowiada na realne potrzeby. Dodatkowo przydatność takich projektów jak Academy_Smolna została potwierdzona w czasie kryzysu, który dotknął przedsiębiorców, gdy przekazanie informacji, porady, wsparcia, okazało się niezbędne”.

Więcej o programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.firma.um.warszawa.pl

Kontakt dla mediów:

Karolina Gałecka
rzecznik prasowy
Urzędu m.st. Warszawy
tel. 22 44 333 80, 665 800 561
e-mail: wydzialprasowy@um.warszawa.pl

Zobacz także:
www.um.warszawa.pl/dla-mediow

pozycjonowanie stron warszawa